Bakla Falı

Bakla Falı

Bakla falı, farklı boyutlardaki kurutulmuş fasulye ya da bakla benzeri ürünler ile veyahut farklı boyut ve renklerdeki taşlar ile bakılan köklü bir fal türüdür. Çingenelerin daha çok baktığı bakla falı bilinen en eski fal çeşitlerindendir.

Bakla falına bakarken mekân, zaman ya da başka etmenlerin önemi yoktur. İstediğiniz yerde bakabileceğiniz bakla falı uygulanması da kolay bir faldır. Çok eski dönemlere dayanan bakla falı bilimin ve teknolojinin olmadığı dönemlerde kullanılarak günümüze kadar ulaşmıştır. Bakla falındaki tek kural bakan kişinin yoğunlaşması ve odaklanması gerektiğidir. Bu yoğunlaşma sağlandıktan sonra baklalar bir kumaşın üzerine yayılır. Bu aşamadan sonra fal okuma ve yorumlama işlemine geçilir.

Bakla falına bakarken dikkate alınan yere saçılan baklaların birbirine olan oranları, uzaklıkları, yakınlıkları gibi durumlardır. Bakla falında daha çok 21 adet bakla tercih edilmektedir. Bu baklaların her biri farklı farklı duyguları sembolize etmektedir. Aşk, ölüm, ayrılık, hastalık vesaire gibi durumlar bakla falı ile yorumlanabilmektedir. Bakla falına baktıktan sonra tekrar bakabilmek için aradan üç gün geçmesi gereklidir. Ayrıca falda bakla dışında bazı taşlarda kullanılmakta ve onlarla da yorumlama yapılmaktadır.

Bakla falına bakmak için uygulanacağı malzemelere dokunmak gerekir. Sonrasında bir dilek tutulmalıdır. Fal malzemelerine dokunan yani fala bakacak kişi falına bakılacak olan kişinin ruhsal durumunu parmakları ile dokunarak baklalara aktarır. Bu dokunuş fal taneleri üzerinde farklı bir enerji meydana getirir. Baklalar hafifçe yere saçılır. Saçılma ile alınan enerji ve titreşiminde etkisi ile baklalar farklı konumlarda şekil alır. Bundan sonra fala bakan kişini enerjisi ön plana çıkar. Bu esnada fala bakan niyetlenilen durum ile ilgili ruhsal âlem ile bağlantıya geçer ve falına baktığı kişiyle de zihni bir bağ kurarak falı yorumlamaya başlar.

  • Halka-yüzük; nişan veya nikâh anlamındadır.
  • Yeşil bakla/taş; dilek veya para anlamındadır.
  • Kırmızı bakla/taş; sevgidir.
  • Mor bakla/taş; sevinçtir.
  • Siyah bakla/taş; keder ve üzüntüye işaret eder.
  • Gri taş/bakla; ayrılık veyahut yoldur.
  • Sarı taş/bakla; Hastalıktır.
  • Kahverengi bakla/taş; Düşmana ve dedikoduya işarettir.
  • Mavi bakla/taş; sevgilidir.
  • Beyaz bakla/taş; niyet sahibini temsil eder.

Bakla Falı

Bir önceki yazımız olan İskambil Falı başlıklı makalemizde iskambil fal çeşitleri, iskambil falı anlatımı ve iskambil falı astroloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir