Çizgi Falı

Çizgi Falı

Çizgi falı asırlar öncesine dayanan bir fal çeşididir. Bir diğer adı da ‘sihirli tablolar’dır. Burada amaç fal bakılan kişinin geleceğini basit çizgiler yolu gösterebilmektir. Kökeni Antik Mısır’a kadar dayanmaktadır. Antik Mısır’daki ‘Toht Yazıtları’ndan gelmektedir. Çizgi falı binlerce yıldır uygulanan güvenilir bir kılavuzdur.

Çizgi falını diğer fallardan ayıran özelliği çok özel sorulara doğrudan cevap verebiliyor olmasıdır. Tarot ve kahve falı gibi fallarda sonuçlar daha kapsamlı ve açık uçlu iken çizgi falında daha doğrudan cevaplar verilmektedir. Basit bir fal gibi gözükse de baktırırken manevi yönü kuvvetli olan bir uzman tarafından bakılması çok daha iyi olacaktır. Yeterli manevi güce sahip bir uzmanla doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çizgi falı için gerekli materyaller kâğıt ve kalemdir ancak maneviyat ve uzmanlık gerektirmektedir. Kişinin iç dünyasını anlaması ve geleceğini görmesi bu fal ile mümkün olabilmektedir.

Çizgi falına bakarken öncelikli çizilmesi gereken bir takım şekiller vardır. Bu şekiller üzerindeki noktalarında anlamları vardır. Çizgi falının temel amacı kişinin bu noktalara karşılık gelen cevapları bulabilmesidir. Fal baktıran kişi gözünü kapatır ve parmağını şemanın üzerindeki bir noktaya koyar. Bu noktanın karşılığı baktıran kişinin geleceğine dair bir cevap olarak yorumlanır.

Fala başlamadan önce falın amacını ve hangi soruların cevaplarının bulunmasını istendiği belirlenmelidir. Noktalara karşılık gelen kehanetler, fal baktıran kişinin amacına göre şekillendirilir.

Çizgi falında iki ana yöntem vardır, bunlar; Toht Yazıtları ve Kader Çemberi’dir. İki yöntemde de kehanetler 1’den 12’ye doğru sıralanmaktadır. Toht Yazıtları’nda doğrudan olacaklar ile ilgili cevaplar verilmektedir. Kader Çemberi’nde kişinin ileriki zamanlarda yaşayacağı kişisel değişim ve bu değişimin kişiye etkileri, olumsuz ise bu etkilerden nasıl kurtulacağı gibi cevaplar verilmektedir.

Çizgi falında Kutsal Kartal yöntemi de bulunmaktadır. Ancak Toht Yazıtları ve Kader Çemberi kadar yaygın bir yöntem değildir. Kutsal Kartal yönteminde çizgi falı bakılırken bir kâğıda kartal şekli çizilir ve üzerine sayılar yerleştirilir. Diğerlerinde olduğu gibi her bir sayıya düşen kehanetler bulunmaktadır. Kişinin yaşayacağı olayları ve hayatındaki gerçekleşecek radikal değişimleri Kutsal Kartal yöntemi cevaplandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çin Falı başlıklı makalemizde Çin Falı Astroloji, Çin Falı Baktır ve çin falı bebek cinsiyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir