El Falı

El Falı

El, avuç ve avuç içindeki çizgiler, tırnaklar ve parmaklar bize karakterimiz, hedeflerimiz ve kaderimize dair bilgiler vermektedir. Bu bilgileri öğrendiğiniz zaman size gösterilen yol sayesinde zengin ve refah dolu bir yaşam sağlayabilirsiniz. El falı sayesinde güçlü ve zayıf yönlerinizi, yeteneklerinizi, kendi sınırlarınızı keşfedebilirsiniz. Fark etmediğiniz birçok özelliği keşfederek geliştirebilmek sizin ellerinizdedir.

El falı, Eski Mısır’a, Hindistan’a ve asırlar öncesine kadar çok uzak bir geçmişe sahip olan gizli bir bilimdir. Özellikle Bohemyalılar yani çingeneler tarafından uygulanan bir tür faldır. Okültistler bunu eski dönemlerden beri el falını uygulamaktadır.

Eski zamanlarda, sol karanlık yanı yani ruhsal doğaya sağ el ise aydınlık yani aktif doğaya ilişkin kabul edilirdi. Daha sonra karanlık ile kötünün karıştırılması sonucunda sol el karanlık güçler ile eş kabul edildi. Kötü (sinister) sözcüğünün de orijinal karşılığı sol anlamındadır. El falı Batı’da kuşaklar boyunca çingeneler tarafından sürdürülmüştür ve geleneksel olarak sol elden okunmaktadır. Bunun nedeni belki de el falı bakılan kişinin ilginç ya da gizemli yanlarını sol elin temsil etmesindendir veyahut kalbe yakın olmasındandır.

Sol elimizi kendimize döndürdüğümüz zaman boy olarak diğerlerinden daha uzun olan orta parmak kaderi temsil etmektedir. Avucun içinde dikey bir çizgi ile devam eden ise kader çizgisini göstermektedir. İnsanın yaşamı boyunca izleyeceği yolu gösterir. Yüzük parmağı diğer adı ile Apollon sanat ve talihe işaret eder. Merkür adı verilen serçe parmak bilimi ve tüm işlerdeki hesaplamaları temsil etmektedir. Jüpiter yani işaret parmağı maddi hırs hakkında bilgi verir. Başparmak ise insanın iradesinin dayanıklılığı ve mantıklı olup olmadığı ve cesaretine dair bilgiler vermektedir.

Elin ayası içindeki temel çizgiler hayat çizgisi (canlılık ve uzunluğa), akıl çizgisi (zekâ gücü ve zihinsel durum), kalp çizgisi (duygusal durumu)’dir. İkinci derece olan yani her elde gözükmeyen çizgiler ise kader çizgisi ve şöhret çizgisidir.

El tipleri su, hava, toprak ve ateş şeklindedir. Su, uzun parmaklar, dikdörtgen bir avuçtur. Hava, uzun parmaklar ve kare bir avuç içidir. Toprak, kısa parmaklar ve kare avuçtur. Ateş ise kısa parmaklar ve dikdörtgen şeklindedir.

Bir önceki yazımız olan Çizgi Falı başlıklı makalemizde Çizgi Falı Astroloji, Çizgi Falı Baktır Ücretsiz ve çizgi falı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir