İskambil Falı

İskambil Falı

Fal, insanların geleceğe merakı ve bitmek tükenmek bilmeyen öğrenme arzusu ile ortaya çıkmıştır. Fal insanların bir nevi vazgeçilmezi olan geleceğe dair varsayımlar ve bir yol göstericidir. Asırlar öncesinden başlayarak bir sürü fal çeşitleri bulunmaktadır.

İskambil falı kökeni çok eskiye dayanan kehanet metotlarından birisidir. Oyun kartlarının 14. Yüzyılda icadının ardından Avrupa’da ortaya çıkmıştır. Kartların okunma yöntemi tarot kartları ile benzeşmektedir. Çeşitli farklı açılımlar yapılabildiği gibi iskambil falının farklı yöntemleri de mevcuttur. Sorununuza hızlı bir çözüm arıyorsanız desteden seçtiğiniz bir kartın anlamına bakmanız da yeterli olmaktadır.

Kartlar dört element olan hava, su, toprak ve ateş ile bağlantılıdır. Her bir element için 13 kart vardır ve 13 rakamı, 13 Kameri Ayı temsil eder. Ayrıca kartların toplamda 52 tane olması kart yılın 52 haftasına denk düşmektedir.

Maça kartı hava elementini temsil eder ve genellikle dedikodular, rekabet, sırlar ve hayal kırıkları anlamlarındadır. Karo kartlarının elementi ise topraktır ve genel olarak kariyer ve parasal durumlara ilişkindir. Sinek kartlarını ateş elementi temsil eder, bu kartların anlamı tutku ve başarı anlamına gelir. Bu kartlar genel itibari başarı ve mutluluğa dairdir. Kupa kartları su elementine aittir, bu kartlar aşkın ve dostluğun, duyguların mutluluğun kartlarıdır. Kupa kartları genel anlamları itibari ile mutluluğa ilişkindir.

İskambil falına bakarken, kartları karıştırdığınız esnada sorunlarınıza ve cevabını almak istediğiniz soruya konsantre olmanız gerekir. Sonrasında kartları belli bir düzende bir düzlem üzerine koymalısınız. Hemen cevap almak istiyorsanız tek bir kart çekilir. Ancak sık kullanılan açılımlarda desteden üç kart çekilmektedir. Çektiğiniz ilk kart geçmişe dair bilgiler verir. İkinci kart ise şu anki durumunuza dairdir. Üçüncü kartta da gelecekte karşılaşacağınız olaylara yer verilir.

Bazen de hayatınıza dair genel bir bakış açısı isteyebiliriz. Bu durumlar için daha geniş açılı iskambil falı bakılır. Bu yöntemde ise yine üç kategoriye ait, üç farklı kart çekilir. İlk kart sizi temsil eder, ikincisi ailenizi temsil ederken, üçüncüsü ise beklentilerinizi, olmasını istemediğiniz şeyleri ve de geleceğinize ilişkindir.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Falı başlıklı makalemizde burçlar evlilik falı, el falı evlilik çizgisi ve evlenme yaşı falı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir