Melek Tarotu

Melek Tarotu

Melekler zamanın başlangıcından beri olan iyiliğin ve güzelliğin temsilidir. İnsanoğlunun hep yanında olup korur ve büyük sıkıntılarında yol gösterir. Melekler insanlığı korumak, ilham vermek, yol göstermek ve hayatımızı aydınlatmak için yaratılmış ilahi varlıklardır. Sizi meşgul eden sorunlarınıza meleklerin rehberliğinde, inanarak ve odaklanarak melek tarotu kartları ile çözüm bulabilirsiniz.

Şanslı biriyseniz ya da üzerinizde negatif bir enerji olduğunu düşünüyorsanız, ruhsal anlamda sıkıntılarınız varsa, derdinizi anlatmak adına elinizden bir şey gelmiyor ise melek tarotu kartları ile bunlara çözüm arayabilirsiniz. Bu kartların size en büyük yardımı mevcut sorununuzun ne denli bir öneme sahip olduğunu kavramanız yönündedir. Melek tarotu ile sorunun nedenine hızlı bir şekilde ulaşabilir ve bu sayede hızla çözüme kavuşturabilir, ruhsal, fiziksel ve maddi sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Melek tarotunda sorununuza odaklanarak 72 karttan birini ona göre seçmelisiniz. Melek kartlarını seçerken öncelikle ruhsal bir dinlenmeye geçmeniz gerekir. Ne kadar çok kendinizi rahat hissederseniz kartların kullanımı o kadar kolay ve etkili olacaktır. Melek kartlarının anlamları samimiyetle gönülden yardım istediğiniz takdirde size yol gösterecektir.

Eğer kendiniz melek tarotuna bakmak istiyorsanız öncelikle kendinize huzurlu hissettiğiniz bir yer bulmalısınız. Evinizin size huzur veren bir köşesi ya da açık havada kendinizi iyi hissettiğiniz bir yer olabilir. Tarot dünyasına giriş yapmak için önce kendinizi rahatlatın, zihninizi boşaltın. İsteğinize bağlı olarak hoş kokulu bir tütsü yakabilir, dinlendirici bir müzik açabilirsiniz. Önemli olan stresinizi bütünü ile üzerinizden atmaktır.

Daha sonra yapmanız gereken önünüzdeki kartlara tamamen konsantre olmaktır. Melek tarotu destesini elinize alın ve derin bir nefes alıp gözlerinizi kapattıktan sonra kafanızdaki soruna ya da kişiye odaklanın. Gözlerinizi açın ve meleğinizin karşınıza size yardım etmek için geldiğini düşünün. Kartınızı açmadan önce sesli bir şekilde ‘Lütfen meleğim aklımdaki tüm sorulara ve merak ettiklerime cevap ver’ diyerek meleğinize seslenin. Çekmeniz gereken kart sayısı bir ya da üç şeklindedir. Melekler tarotunda değişik açıklamalar ve yorumlamalar olabilir. Anlamları ve yorumlamaları için uzmanından ya da bazı ilmi kitaplardan faydalanabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kura Falı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir