Papatya Falı

Papatya Falı

Papatya falında bir niyet tuttuktan sonra yapraklarını teker teker kopararak bu fal bakma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu fal çeşidi eski tarihlerden bu yana kullanılmaktadır. Niyetiniz dışında da farklı birisine olan duygularınız ve bir iş içinde papatya falına başvurabilirsiniz. Papatya falı ile sevdiğiniz kişinin de sizi sevip sevmediğini öğrenmeniz mümkündür. Bu fal ile duygusal meraklarınızı giderebilmektesiniz.

Bir takım mistik ve doğaüstü güçlerin kullanıldığı ilimler arasında papatya falı en sade, güzel ve kolay olanıdır. ‘seviyor’, ‘sevmiyor’ şeklinde iki seçeneği olan papatya falında kendinizi rahatlatabilir ve merak ettiğiniz konuyu sonuçlandırabilirsiniz. Bir iş ile ilgili niyetiniz vars ise de ‘olacak’, ‘olmayacak’ diyerek papatyanın taç yapraklarını birer birer kopararak falınıza bakabilirsiniz. Bu papatyalar daha çok seviyor diyorsa sevdiğiniz kişinin sizi sevdiğine rahatlıkla inanabilirsiniz.

Papatyalar masumiyeti temsil eden sade ve hoş çiçeklerdir. Papatyaların masumiyetine inanabilir ve defalarca bakabileceğiniz papatya falına güvenebilirsiniz.

Papatya falının nasıl ortaya çıktığına dair bir hikâye vardır. Bir tırtıl kozasından çıktıktan sonra kendisine bir ev yapmak için arayışa girer. Evini yapar ve sonra kendisinin de güzel bir kelebeğe dönüştüğünü görür ve kendi güzelliğine âşık olur. Mutluluktan havalara uçarken yukarılara çıktıkça doğanın da çok güzel olduğunu keşfeder. Dağ tepe demeden uçar. Daha sonra yorgun düşer. Dinlenmek için konduğu yerde bir papatyaya yanaşır. Papatyaya hayran olur. Papatyaya ne kadar güzel bir çiçek olduğunu söyledikten sonra aralarında bir sohbet başlar. Papatya iltifatlardan utanır, çekingen bir şekilde kelebeğe hoş geldin diye cevap verir. Yalnızlıktan çok usanmış olan papatya kelebekten de hoşlanır. Tabi ki kelebek de papatyayı çok beğenmiştir. Ancak ne kelebek ne de papatya duygularını söyleyemez. Zaman geçer ve kelebek gitmesi gerektiğini söyler. Papatya kelebeğe yanındayken mutlu muydu diye sorar. Kelebeğin hayır demesi papatyayı çok üzer. Papatya kendisinin az bir ömrü olduğunu söyler seni diye başlayan cümlesini tamamlayamaz. Bunu duyan kelebek beni sevdiğini bilseydim daha önce söylerdim der ve bunu duyan papatya solan her yaprağı düşerken kelebeğin sevdiğini beni seviyormuş diye tekrarlar.

Bir önceki yazımız olan Melek Tarotu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir