Renk Falı

Renk Falı

Eski insanlar dünyada var olan her şeyin kendilerine ait bir dili olduğunu düşünmüşlerdir. Renkler dünyasını da bu algı çerçevesinde değerlendirmişler ve renklerin kendilerine ait anlamları olduğunu düşünmüşlerdir. Daha sonraları gizemli konuları merak eden ve araştıran insanlar renklerin hayatımıza ilişkin gözle görülmeyen etkileri olduğunu keşfetmişlerdir. Her renk genellikle bir duyguyu ya da vücudumuzdaki bir organı yansıtmaktadır. Renklerin gizemi araştırıldığında ruhsal ve duygusal durumlarımızla ilgili çok farklı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Her rengin değişik bir anlam vardır. İnsan aurası hakkında araştırmalar yapanlar bu konuda farklı görüşler sunmaktadır. Aura insan bedenini saran bir tür enerjiye verilen addır. Manyetik ve elektriksel bir gücü vardır. Auranın içinde evrende var olan görebildiğimiz veyahut göremediğimiz türlü renkler vardır. Renklerin durumları ve görünüşleri o kişi ile ilgili sayısız faktöre bağlı olsa da yine de bazı temel konular hakkında bilgi verebilmektedir. Aura sadece insanlarda değil, bitkilerde, minerallerde ve hayvanlarda da bulunmaktadır. Aura hakkında araştırma yapanlar değerli taşların ve minerallerin insanlar ve hayvanlar üzerinde etkileri olduğunu tespit etmişlerdir.

Örnek olarak bazı renklere bakalım. İlk olarak beyaz rengi tercih eden bir kadın kalbi saf ve temiz duygulu birisidir. Nazik, yumuşak, alçakgönüllü aynı zamanda asil ve iyidir. Genellikle sakin ve sessizdir. Yardımsever, evine bağlıdır. Beyazı seçen erkekler ise cesur, girişken bazen zalim ve soğukkanlıdırlar. Düzenli, pratik ve güçlü hafızalıdırlar.

Sarı rengi tercih eden kadınlar, dedikoduyu, konuşmayı fazla severler. Cömert değillerdir ancak pozitif günlerinde iseler herkese yardım edebilirler. Erkekler sarıyı seçiyorsa biraz korkaktır. Maddesel anlamda korkuları vardır. Dobradırlar. İlgi görmeyi severler.

Siyah seçen kadınlar hüznün ve kederin kadınıdır. Sert ve soğukturlar. Erkekler siyahı seçtiyse, düşünsel anlamda özgür, düşünceli ve sert yapılıdır. Yaşamdan pek zevk almazlar.

Bir kadın mor rengi seçiyorsa lüks düşkünüdür. Saltanat, zevk, rahat bir yaşam, ün onlara göredir. Erkek mor rengi seçiyorsa onlarında durumu mor rengi seven kadınlardan farklı değildir.

Maviyi seçen kadın derin duygulara sahiptir. Duyguları çok abartı yaşarlar. Erkekler ise kadınlarına nazaran daha dengeli ve sakin bir yapıdadır.

Bir önceki yazımız olan Papatya Falı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir