Tarot Aşk Falı

Tarot Aşk Falı

Bildiğimiz kadarı ile Tarot, Eski Mısır’dan günümüze ulaşmıştır. Tarihide kartları gibi gizli olan Tarot, Eski Mısır büyülerinden, dünyayı gezen egzotik çingeneler sayesinde günümüze kadar geldiği düşünülmektedir. Ancak bizim bildiğimizi isimleri İtalya’da ortaya çıkmıştır. Tarot sembollerinin evrensel olması sebebi ile bugüne kadar gelebilmiştir.

Geleceğini her zaman merak eden insanoğlu çeşitli yöntemler geliştirmiş ve bu yöntemlerden fayda sağlamaya çalışmışlardır. Tarot’ta bu metotlardan birisidir ve yüzyıllarca bu konuda başarılı da olmuştur. Tarot’ta istediğiniz sonuç için önemli olan öncelikle kartların anlamlarına inanmaktır. Geleceğimizi değiştiremeyiz belki ama kartlara verdiğimiz enerji sayesinde, merak ettiğimiz sorulara cevap alarak rotamızı ona göre belirleyebiliriz.

Tarot aşk falı, Büyük Arkana’dan ibarettir. Büyük Arkana ‘en büyük gizler’ anlamına gelir. Küçük Arkana, kısa zaman dilimindeki gelişmeleri yorumlamada, Büyük Arkana ise daha uzun zaman diliminde, daha geniş bir bakış açısını sağlamaktadır. Eğer olayları daha iyi algılamak istiyorsak, Büyük Arkana’nın bize gösterdiği yolu izlememiz gerekir. Büyük Arkana’daki simgeler ruhun aydınlanma yolcuğunu ifade eden, anlamlı bir tarzda düzenlenmiştir.

Tarot aşk falı ise özellikle diğer insanlarla olan ilişkilerimize yoğunlaştığımız Büyük Arkana yorumlamasıdır. İnsanın en temel duygularından biri olan sevgi, hayatta kalmayı ve idealleri uğruna savaşmayı öğretir. Aşktaki deneyimlerimiz, aşkın bize yaşattığı duygular kendimizi ve diğerlerini tanımayı öğretir. Tarot aşk falı, yaşadığımız ilişkiyi genel hatları ile görebilmemize yardımcı olur. Aşk hayatımızda bizi nasıl şeylerin beklediği, yeni biri ile tanışıp tanışamayacağımız, bir ilişkiye başlamak için uygun zaman mı gibi sorularda bize aydınlığa giden yolu göstermektedir.

Tarot aşk falında, Büyük Arkana kartı kullanarak özel ve anlamlı durumlar hakkında bir bakış açısı edinebilirsiniz. Kafanızdaki sorulara odaklanarak özel olarak tasarlanan bu kartların içinden yedi tanesini seçmeniz gerekir. Büyük Arkana kartları; Deli, Büyücü, Başrahibe, İmparotiçe, İmparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi, Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm, Denge, Şeytan, Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya’dan oluşmaktadır. Kartlar ayrıca kişinin psikolojik yapısı, maneviyatı ve ruhunun derinlikleri hakkında da bilgi vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Tesbih Falı başlıklı makalemizde Falı ve Tesbih hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir