Telepati Nedir Nasıl Kurulur Ve Yöntemleri

TELEPATİ

Telepati yeteneğinin insanlık kadar eski olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Sadece yakın bir zamana kadar bu yetenek manyetik ya da elektriksel bir etki olarak düşünülüyordu. Ancak telepati elektriksel enerjinin uzaklaşarak zayıflaması gibi zayıflamaz, tam aksi telepatide uzaklığın bir önemi yoktur.

Telepati yeteneği insanların çoğunda az ya da fazla bir şekilde vardır. Bunu anlamak ya da yeteneğinizi keşfetmişseniz geliştirmek için egzersizler yapmanız gerekmektedir. Telepati beş duyunun yardımı olmadan insanlar arasında gerçekleşen bilgi aktarımıdır. Telepati daha çok paranormal olarak kabul edilse de duyu ötesi algılamanın yapıldığı bir yetenektir. Telepati yolu ile düşünceler, fikirler, duyumlar ya da imgeler aktarılır. Telepatide bir alıcıya ve vericiye ihtiyaç vardır. Verici, düşünceyi yayan kişi, gönderileni alan kişi ise alıcı olarak kabul edilir. Alıcı telepatların bazılarının zihin okuma yeteneği olduğu da söylenmektedir.

Parapsikologlar araştırmaları sonucunda telepatinin mekan ve zaman sınırlamasına tabi olmadığını saptamışlardır. Aynı zamanda vericinin aktif, alıcının pasif olması başarıyı etkilemektedir. İnsanlar dışında hayvanlarda ve bitkilerde de telepati yeteneği bulunmaktadır. Birbirlerine duygusal anlamda bağlı olan insanlarda sonuçlar daha da başarılıdır.

Telepatinin çeşitli metotları bulunmaktadır. Gizli ya da gecikmeli telepatilerde, etki gecikmeli olarak alıcıya ulaşır. Prekognitiv telepatide kişinin gelecekteki zihinsel durumuna bakılır. Hareki veya heyecansal telepati uzaktan etkileme olarak bilinir, kişinin hareketlerine ilişkin duyum aktarımıdır. Yüksek şuur telepatisi ise üst bilgiler ya da ortak bilgelik için yüksek şuura bir geçişin olduğu telepati yöntemidir.

Telepati popüler kültürde fal bakmak için kullanılmaktadır. Kişiler görmek ya da hissetmek istedikleri ya da korktukları bilgileri telepati uzmanı ile paylaşarak gizli kalmış şeyleri gün yüzüne çıkarabilmektedir. Ya da başkalarının düşünmesini istediğiniz şeylerde de telepati fal yöntemini kullanabilirsiniz.

Telepati falı birçok türde bakılabilmektedir. Doğal taşlar ile aktarım yapılabilir, eşyalar üzerinden okuma yapılabilir, ateş yardımı ile telepatik duyum sağlanabilir, aynı zamanda su yöntemi ile de telepatik etkileşim sağlanabilir, duman yardımı ile de okuma yapılabilir, ölüler ve meleklerle irtibat kurulabilir ve son olarak düşünce okuma yapılabilir. Ancak bunların hepsi için açık bir zihin, odaklanma ve inanç gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yıldızname Nedir Nasıl Bakılır? başlıklı makalemizde Yıldızname bak, Yıldızname Bakan Yerler ve Yıldızname Baktır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir