Yıldızname Nedir Nasıl Bakılır?

YILDIZNAME

Yıldızname bir faldan daha ötesidir. Kişi yıldızname ile doğumdan ölüme kadar olan süreçte başından geçecek belli başlı önemli olayları böylece öngörebilir. Yıldızname ciddi bir emek ve uğraş gerektirir. Yıldızname kişiler için önem arz eden veya edebilecek hayati olayların öğrenilebilmesi ve çözüme kavuşturulabilmesi sürecidir.

Yıldızname, İslamiyet’in başlangıcı itibari ile uygulanmaya başlanmış ve Osmanlı döneminde geliştirilerek en popüler dönemini yaşamış bir ilimdir. O dönemlerde yıldızname en iyi yol gösterme biçimi olarak kabul edilmiştir. Yıldızname’ye tam ve doğru bakan kişi, baktırana doğumundan ölümüne kadar olan süreçte maddi ve manevi birçok olayda yol gösterici olur. Maddi manevi kayıplar, hastalıklar, evlilik, çocuk, yapılan büyü ya da muskalar vesaire gibi birçok konuda bilgi vererek çözüme kavuşturmasında yol gösterir.

Yıldızname falı bir objeye gerek duyulmadan bakılabilmektedir. Fal kartı, kahve, su gibi objelere gerek duyulmadan bakılabilir. Gerekli olan bilgiler ise bakılacak kişinin doğum tarihi, doğum saati, anne adı, baba adı ve kendi ismidir. Bu kişisel bilgiler ile Kur’an-ı Kerim’deki ayetler doğrultusunda bakılmaktadır.

Yıldızname baktıran kişi birçok bildiği veyahut bilmediği sorunlarına çözüm bulabilmektedir. Kişisinin yaşamını etkileyen unsurlar ve yaşadığı ya da yaşayacağı olumlu olumsuz olaylar tespit edilerek, önlem alınıp çözüme kavuşturulmasını sağlar. Yıldızname baktıran kişiye yol gösterir. Kişinin psikolojik rahatsızlıkları ayetler vasıtası ile de çözüme kavuşturulabilmektedir. Kişideki fiziksel hastalıkların tespitinde de etkili bir yöntemdir. Yıldızname fiziksel rahatsızlıklarda çözüm ya da tedavi sunmasa da tespit edilebilir ve kişi ona göre önlemlerini ve tedbirlerini alabilir.

Yıldızname bakan kişi kalp gözü açık, ilmi bilgisi yüksek, ebcet hesabını bilen, ayetlerden anlayan kimselerdir. Kişinin doğum tarihinin ve doğum saatinin tam olarak bilinmediği zamanlarda ise ‘ebced’ hesaplaması yapılarak bulunmaktadır. Ebced hesaplamasında kişinin annesinin ve kendisinin isimlerindeki harfler, ebced rakamlarının değerine göre toplanarak ikiye bölünür. Ebced hesaplaması ile çıkan rakam ise kişinin burcunu tespit eder. Yıldızname’de önemli olan kişinin doğum tarihi ve doğum saatinin tam olarak doğru olmasıdır. Günümüzde yıldızname çeşitlenmiş ve farklı yöntemler ile de bakılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kelebek Falı başlıklı makalemizde fal ve kelebek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir