Yüzük Falı

Yüzük Falı

Yüzük daha çok nişanlanan ya da evlin olan kişilerin kullandığı bir aksesuardır. Yüzük büyük anlamlar taşır ve yüzük falını çoğu kişi büyük amaçlar için baktırır. Yüzük sadece evli ya da nişanlı olan kişilere değil, genç kızlara ve genç erkeklere de ne zaman evleneceklerini öğrenmek için bakılabilir. Evliler kaç çocuğu olacağını ya da ne zaman olacağını, cinsiyetlerinin ne olacağını öğrenmek için baktırabilirler.

Antik Yunan tarihindeki bulgulara göre yüzük falı kâhinler tarafından kişinin geleceğini öğrenmek amacı ile bakılmaktadır. Yüzük falı gelecekten belli başlı haberleri bize vermektedir. Böylece hayatınızı yönlendirirken elinizden geldiğince sağlam adımlar atabilirsiniz. Ancak tabi ki bu konuda uzman bir falcı yüzük falınıza en iyi şekilde bakacaktır.

Yüzük falına bakarken önemli olan bir yüzük olmasıdır. Ancak anlamını taşıdığı için baktıracak kişiye ait bir yüzük olmalıdır. Ancak yüzüğün sade ve taşsız bir alyans olması da önemlidir. Falı ne için yaptığınız çok önemlidir. Gelecek ile ilgili bilgi almak istiyor iseniz başka bir yüzük falı kullanılmaktadır.

Yüzük falına bakarken fala başlamadan önce küçük kâğıtlara harfler yazılmalıdır. Su dolu bir kabın etrafına yazılan harfler dizilir ve yüzük bir ipe bağlı vaziyette harflere değecek mesafede bırakılır. Yüzük sallanırken gösterdiği her harf not alınır. Çıkan harflerden bir cümle kurularak anlam bütünlüğü sağlanarak yorumlanır. Bu yüzük falı yöntemi gelecek hakkında bilgi sahibi olmak için yapılmaktadır.

Çocuğu olmayan birisi olup olmayacağını öğrenmek istiyorsa veya kaç çocuğu olacağını merak ediyor ise yüzük yine bir ipe bağlanır. Bu sefer kâğıtlara harfler yerine rakamlar yazılır. Kağıtlara yazılan sayılar bir masanın üzerine dizilir. İpin ucu tutularak sallanmaya bırakılır. Yüzük bir sayının üzerine gidip gelir, bu sayı kaç çocuğunuz olacağını gösterecek olan sayıdır.

Yüzük falı ile aynı zamanda bebeğinizin cinsiyetini de bulabilmektesiniz. Eski zamanlarda hamile olan kadınlar bebeklerinin cinsiyetini bu yol ile öğrenmekteydiler. Bunun içinde kişi kendi sade ve taşsız alyansını kullanır. Sırt üstü yatan hamile kadının açık karnına düz bırakılır, sağ-sol yapıyor ise erkek, daire çiziyorsa kızdır.

Bir önceki yazımız olan Zar Falı başlıklı makalemizde Falı Zar Falına Nasıl Bakılır, Zar ve Zar Falı anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiket(ler): , , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir